D-Link EAGLE PRO AI R32
trådløs router - Wi-Fi 6 - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2402 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Modulation | 1024-QAM |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ingen |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3 |
| Stateful Packet Inspection (SPI) | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Filtrering | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, WLAN |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produkttype | Stationær router/pol router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
Funktioner
| Antal sideløbende sessioner (max.) | 30000 |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 2 A |
| Strømforbrug (typisk) | 15,18 W |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 65 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 228,3 mm |
| Højde | 61,9 mm |
| Dybde | 159 mm |
| Vægt | 446 g |