DASCOM Europe 28.904.0132 etiketprinter Direkte termisk/termisk overførsel 152 mm/sek. Ledningsført Ethernet LAN
Printhastighed
| Udskrivningsteknologi | Direkte termisk/termisk overførsel |
| Farve | Nej |
| Udskrivningshastighed | 152 mm/sek. |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10,8 cm |
Papirhåndtering
| Båndbredde | 11 cm |
| Båndlængde | 300 m |
| Understøttet papirbredde | 25 - 118 mm |
| Kernediameter | 2,54 cm |
| Maksimal rullediameter | 12,7 cm |
| Medietykkelse | 0,18 mm |
| Maksimal etiketbredde | 11,8 cm |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
Præstation
| Sidebeskrivelsessprog | EPL, ZPL II |
| Intern hukommelse | 8 MB |
| Flashhukommelse | 8 MB |
| Indbyggede stregkoder | CODABAR (NW-7), Code 39, Code 93, Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, Data matrix, EAN13, EAN8, Industrial 2/5, Interleaved 2/5, Matrix 2/5, MaxiCode, PDF417, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Antal stilarter | 7 |
Design
| Produktfarve | Sort |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012 R2 x64, Windows Server 2012 x64, Windows Server 2016, Windows Server 2016 x64, Windows Server 2019 |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 230 mm |
| Dybde | 290 mm |
| Højde | 176 mm |
| Vægt | 3 kg |
Tekniske detaljer
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |