HP Pro 400 G9
SFF uden CPU - 0 GB - ingen HDD
| Type | Personal computer; Ingen HDD; SATA; Intet optisk drev |
| Produktmodel | SFF |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| CPU | Uden CPU |
| Maks. antal CPU'er | 1 |
| Opgraderbarhed af CPU | Kan opgraderes |
| Chipsættype | Intel Q670 |
| Installeret størrelse | 0 GB (installeret) / 64 GB (maks.) |
| Teknologi | DDR4 SDRAM |
| Vurderet hukommelseshastighed | 3200 MHz |
| Model | DIMM 288-PIN |
| Holdere | 2 (Total) / 2 (ubrugt); 1 (total) / 1 (fri) x PCIe 4.0 x16 ¦ 1 (total) / 1 (fri) x PCIe 3.0 x1 ¦ 1 (total) / 1 (fri) x M.2 Card - 2230 (PCIe x1 tilstand (til trådløst modul)) ¦ 1 (total) / 1 (fri) x M.2 Card - 2280 (PCIe x4 tilstand (til intern opbevaring)) |
| Antal kanaler | 3 |
| Monitortype | Ingen. |
| Grafik-processor | Uden grafik |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Egenskaber | Wake on LAN (WoL), auto-uplink (auto MDI/MDI-X), PXE 2.1 support |
| Båse | 1 (total) / 1 (fri) x ekstern 5,25" Slim Line ¦ 1 (total) / 1 (fri) x intern 3.5" |
| Interface | 1 x hovedtelefoner/mikrofon (1 foran) (CTIA og OMTP headset support) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 2 (3 foran) ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2 (1 foran) ¦ 1 x audio linje-ud/linje-ind ¦ 1 x DisplayPort 1.4a ¦ 1 x HDMI ¦ 2 x USB 2.0 (vækningsfunktionalitet) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 ¦ 1 x LAN (Gigabit Ethernet) |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat), hængelåsløkke |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Pristype | CTO |
| Enhedstype | Strømforsyning |
| Nødvendig spænding | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Strømforsyning | 240 Watt |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Effektivitet | 90% at 20% Load (115 VAC), 92% at 50% Load (115 VAC), 89% at 100% Load (115 VAC), 91% at 20% Load (230 VAC), 93% at 50% Load (230 VAC), 90% at 100% Load (230 VAC) |
| Strømfaktorkorrektion | Ja (aktiv) |
| Med OS | Intet operativt system |
| TCO-certificeret | TCO Certified Desktops 9 |
| Bredde | 27 cm |
| Dybde | 9.5 cm |
| Højde | 30.8 cm |
| Vægt | 4.2 kg |
| Bredde ved forsendelse | 39.4 cm |
| Dybde ved forsendelse | 49.9 cm |
| Højde ved forsendelse | 20.5 cm |
| Vægt ved forsendelse | 7.25 kg |
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 5 - 90 % (ikke kondenserende) |
