Citizen CL-E720DT
etiketprinter - S/H - direkte termisk
Printhastighed
| Udskrivningsteknologi | Direkte termisk |
| Farve | Nej |
| Maksimal opløsning | 203 x 203 dpi |
| Udskrivningshastighed | 200 mm/sek. |
| Maksimal udskrivningsbredde | 10,4 cm |
Papirhåndtering
| Medietykkelse | 0.0635 - 0.254 mm |
| Maksimal rullediameter | 20 cm |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Ethernet LAN | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
Præstation
| Flashhukommelse | 16 MB |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
Strømstyring
| Strømforbrug (udskrivning) | 72 W |
| Strømforbrug (standby) | 2,9 W |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 250 mm |
| Dybde | 458 mm |
| Højde | 261 mm |
| Vægt | 10,2 kg |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433210 |
Andre funktioner
| LED-indikatorer | Status |