Produkt nr: LS49FG910EUXEN
EAN: 8806095977355
Varenummer: F25269160
billigst-pricerunner
Samsung Odyssey G9 G91F DQHD
Samsung Odyssey G9 G91F DQHD
EU Energy Class G
EU Energy Label
Produktdatablad
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS49FG910EUXEN
EAN: 8806095977355
Varenummer: F25269160
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(4.888,00 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS49FG910EUXEN
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Enormt stor gaming monitor – mød Samsung Odyssey G9 G91F
Går du og drømmer om en helt enorm skærm at game på? Så gør dig klar til at møde Samsung Odyssey G9 G91F. Her får du en monitor, der er toptunet til gaming, samtidig med at den er hele 49 tommer! Den er så stor, at det bogstavelig talt er som at have to andre skærme ved siden af hinanden. Samtidig byder denne Odyssey skærm også på et fantastisk skærmbillede med sin 5120x1440 opløsning og 144Hz opdateringshastighed, så du altid kan være sikker på, at du kan nyde dine computerspil til fulde. Og hvis du virkelig vil udnytte denne ultrabrede skærm, så er det bare at dykke ned i dens avancerede funktioner, der nemt lader dig have mange ting på skærmen samtidig, så du kan blive en mester til multitasking.
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Display
Skærm diagonal 124,5 cm (49")
Skærmopløsning 5120 x 1440 pixel
HD-type Dual QHD
Naturligt aspektforhold 32:9
Skærmteknologi LCD
Paneltype VA
LED-baggrundsbelysning Nej
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
Vis lysstyrke (min.) 280 cd/m²
Responstid Ja
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Skærm form Kurvet
Bedømmelse af skærmkrumning 1000R
Kontrastforhold (typisk) 2500:1
Dynamisk kontrastforhold marketing navn Mega DCR
Maksimal opdateringshastighed 144 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1,07 milliarder farver
Synlig størrelse, horisontal 119,2 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,5 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) DisplayHDR 600, High Dynamic Range 10+ Gaming (HDR10 Plus Gaming)
Standard for farveskala DCI-P3
Farveområde 92%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Flimmerfri teknologi Ja
Spilfunktioner Super Arena Gaming UX
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget mikrofon Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort
Farve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB Type-B opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 2
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.1
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
Netværk
Wi-Fi Nej
Ethernet LAN Nej
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Drejelig Ja
Drejevinkel område -15 - 15°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -2 - 11°
Billede-i-billede Ja
Skærmvisning (OSD) Nej
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) G
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 45 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 118 kWh
Strømforbrug (typisk) 45 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 180 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforsyningstype Intern
Energieffektivitetsskala A til G
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 1147,6 mm
Dybde (med stativ) 420,5 mm
Højde (med stativ) 568,4 mm
Vægt (med stativ) 15,6 kg
Bredde (uden stativ) 1147,6 mm
Dybde (uden stativ) 293,8 mm
Højde (uden stativ) 363,5 mm
Vægt (uden stativ) 10,6 kg
Emballeringsdata
Stativ type HAS-stativ
Pakkebredde 1265 mm
Pakkedybde 481 mm
Pakkehøjde 343 mm