MSI Cubi 5 12M-004EU Intel® Core™ i3 i3-1215U 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Pro Mini PC Sort
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorgeneration | 12th gen Intel® Core™ i5 |
| Processorserie | Intel® Core™ i3 |
| Processormodel | i3-1215U |
| Processorkerner | 6 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,4 GHz |
| Processor-cache | 10 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8125-CG |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Volumen | 0,66 L |
| Understøttet placering | Horisontal/vertikal |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Markedspositionering | Forretning |
| Bundkort chipsæt | Intel® SoC |
| Produkttype | Mini PC |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Processor særlige funktioner
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® Flex Memory Access | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
Strømstyring
| Strømforsyning | 65 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
Godkendelser
| Certificering | FCC(Class B), CB/CE, UL(CUL), BSMI, VCCI, RCM(C-Tick) |
Vægt & størrelser
| Bredde | 124 mm |
| Dybde | 124 mm |
| Højde | 53,7 mm |
| Vægt | 590 g |
| Pakkebredde | 221 mm |
| Pakkedybde | 506 mm |
| Pakkehøjde | 469 mm |
| Pakkevægt | 1,33 kg |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ingen |
| Tastatur inkluderet | Ingen |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |