BenQ DesignVue PD3420Q skærm - LED baglys - 34" - IPS - 5ms
UWQHD 3440x1440 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
10.635,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
10.605,-
DKK
(8.484,00 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
=
10.765,-
DKK
(8.612,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 34" |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Billedformat | 21:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2325 x 0,2325 mm |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 799.8 mm |
| Synlig størrelse, vertikal | 334.8 mm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Nej |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 5 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Grafisk design |
| Produktfarve | Grå |
| Farve | Grå |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte | Ja |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydindgang | Nej |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Nej |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 150 mm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | 30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk |
| Antal OSD sprog | 18 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 54 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 55 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 185 W |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 343946 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 825.8 mm |
| Dybde (med stativ) | 244.34 mm |
| Højde (med stativ) | 445.35 mm |
| Vægt (med stativ) | 9.6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 825.8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 87.4 mm |
| Højde (uden stativ) | 371.5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6.9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 990 mm |
| Pakkedybde | 214 mm |
| Pakkehøjde | 654 mm |
| Pakkevægt | 13.7 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort til Mini DisplayPort, HDMI, USB |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |