AOC Gaming Q27G42XE skærm - WLED - 27" - VESA Adaptive-Sync - Fast IPS - 1ms,0.5ms
QHD 2560x1440
Producent: AOC
Produkt nr: Q27G42XE
EAN: 4038986642606
Varenummer: F25220519
billigst-pricerunner
AOC Gaming Q27G42XE skærm &#45 WLED &#45 27" &#45 VESA Adaptive-Sync &#45 Fast IPS &#45 1ms,0.5ms
Producent: AOC
Produkt nr: Q27G42XE
EAN: 4038986642606
Varenummer: F25220519
På lager - leveringstid: 1-2 hverdage, ved bestilling inden kl. 14.00
(1.116,00 ekskl. moms)
Produkt nr: Q27G42XE
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Intensiver dit spil med AOC Gaming Q27G42XE skærm - 27\"
Rengøringsspray til skærmen
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27")
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
HD-type Quad HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Paneltype Fast IPS
LED-baggrundsbelysning Ja
Type af baggrundslys W-LED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
Responstid Ja
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Svartid (MPRT) 0,5 ms
Antirefleksskærm Ja
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Kontrastforhold (dynamisk) 80000000:1
Maksimal opdateringshastighed 180 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16.7 millioner farver
Pixel pitch 0,2745 x 0,2745 mm
Pixeltæthed 108 ppi
Digital horisontal frekvens 30 - 270 kHz
Digital vertikal frekvens 48 - 180 Hz
Skærm diagonal (metrisk) 68,6 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Overfladehårdhed 3H
sRGB-dækning (typisk) 120%
Adobe RGB dækning 89,9%
Farveskala DCI-P3 92,9%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Ja
AMD FreeSync opdateringshastighed 48 - 180 Hz
Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfri teknologi Ja
Lav Blue Light teknologi Ja
Spiltilstand Ja
Multimedie
Antal højttalere 2
Udgangseffekt (RMS) 4 W
Indbyggede højttaler(e) Ja
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort, Rød
Rammeløst design Ja
Frontkantfarve Sort
Aftageligt stativ Ja
Porte & Grænseflader
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.0
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort ud-version 1.4
DisplayPort-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
Udgange til hovedtelefoner Ja
Tilslutning af hovedtelefoner 3,5 mm
HDCP Ja
HDCP-version 1.4/2.2
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Slot til kabellås Ja
Kabellåseslids type Kensington
Højdejustering Nej
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -3 - 21°
Skærmvisning (OSD) Ja
Antal OSD sprog 19
LED-indikatorer Ja
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) E
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 21 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 34 kWh
Strømforbrug (typisk) 27 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Strømforsyningstype Intern
Energieffektivitetsskala A til G
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 613,9 mm
Dybde (med stativ) 197,6 mm
Højde (med stativ) 449,7 mm
Vægt (med stativ) 3,88 kg
Bredde (uden stativ) 613,9 mm
Dybde (uden stativ) 51 mm
Højde (uden stativ) 366,3 mm
Vægt (uden stativ) 3,49 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 690 mm
Pakkedybde 126 mm
Pakkehøjde 454 mm