Lenovo ThinkEdge SE30
USFF Core i5 1145GRE 1.5 GHz - vPro - 16 GB - SSD 512 GB - tysk
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 11th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-1145GRE |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorfrekvens | 1,5 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Konfigurerbar TDP-up frekvens | 2,6 GHz |
| Konfigurerbar TDP-up | 28 W |
| Konfigurerbar TDP-down | 12 W |
| Konfigurerbar TDP-down frekvens | 1,1 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 3.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Iris Xe Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN-controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 9260 |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
| Antal serielle porte | 2 |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Farvenavn | Black |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
| Berettigelse til Intel® vPro™ platform | Ja |
| Visningsvindue | Ingen |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel® SoC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Produkttype | Mini PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem sprog | Tysk |
| Operativsystem installeret | Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC |
Processor særlige funktioner
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Idle status | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyning | 65 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
| Driftsvibrationer | 3 G |
| Stød under drift | 30 G |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS, WEEE |
| Certificering | ErP Lot 6, Low Halogen, PCF |
Vægt & størrelser
| Bredde | 179 mm |
| Dybde | 88 mm |
| Højde | 51,5 mm |
| Vægt | 1,02 kg |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ja |
| Tilslutning til mus | Ledningsført |
| Tilslutning til tastatur | Ledningsført |
| Tastatur inkluderet | Ja |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |