Lenovo IdeaCentre Gaming 5-14IOB6 (90RE0082PB)
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 10th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-10400F |
| Processorkerner | 6 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 4,3 GHz |
| Processorfrekvens | 2,9 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 2666 MHz |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Antal installerede lagerdiske | 1 |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Producent af diskret GPU-udstyr | NVIDIA |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| On-board grafikkort | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA® GeForce® GTX 1650 SUPER |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 4 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR6 |
| Antal diskrete grafikadaptere | 1 |
| On-board grafikkort, model | Ikke tilgængelig |
| Antal grafikadapter HDMI-porte | 1 |
| Antal grafikadapter DisplayPorts | 2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | Tower |
| Farvenavn | Raven black |
| Volumen | 13,6 L |
| Understøttet placering | Lodret |
| Produktfarve | Sort, Blå |
| Visningsvindue | Ingen |
Præstation
| Markedspositionering | Spil |
| Bundkort chipsæt | Intel B560 |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | HDD, Strøm til, Tilsynsførende |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Processor særlige funktioner
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Idle status | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Intel® 64 | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Stabil Billede Platformsprogram (SIPP) | Ingen |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ingen |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ingen |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning | 310 W |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Godkendelser
| Certificering | ErP Lot 3 RoHS compliant |
Vægt & størrelser
| Bredde | 145 mm |
| Dybde | 292,2 mm |
| Højde | 365 mm |
| Vægt | 6 kg |
| Pakkebredde | 240 mm |
| Pakkedybde | 395 mm |
| Pakkehøjde | 530 mm |
| Pakkevægt | 8 kg |
Emballage indhold
| Mus inkluderet | Ja |
| Tastatur inkluderet | Ja |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |
