Grandstream Small Business IP Phone GXP1615
VoIP-telefon - 3-vejs opkaldskapacitet
Design
| Produkttype | IP telefon |
| Håndsæt, type | Forbundet håndsæt |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Montering | Bord/Væg |
Telefonfunktioner
| Antal linjer | 1 Linier |
| Kapacitet for telefonbog | 500 entries |
| Opkaldsparkering | Ja |
| Antal VoIP-konti | 1 |
| Konferenceopkald | Ja |
| Viderestilling af opkald | Ja; Ja |
| Besvar opkald | Ja |
| Banke på | Ja |
| Samtaleparkering | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Samtaleanlæg | Ja |
Administrationsfunktioner
| Volumenkontrol | Digital |
Display
| Skærm | LCD |
| Skærmopløsning | 132 x 48 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
Lyd
| Højttalertelefon | Ja |
| Voice codecs | G.711Mu, G.711a, G.722, G.723, G.726, G.729ab, iLBC |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP/RARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, SSH, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDPMED, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP |
| DHCP-klient | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal RJ-9 porte | 1 |
Godkendelser
| Certificering | FCC: Part 15 (CFR 47) Class BCE : EN55022 Class B, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3, EN60950-1RCM: AS/ACIF S004; AS/NZS CISPR22/24; AS/NZS 60950; AS/NZS 60950.1 |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 5 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 0,6 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 184,5 mm |
| Dybde | 209 mm |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Antal medfølgende håndtag | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85171800 |