Grandstream DP730
ekstra trådløst håndsæt - 3-vejs opkaldskapacitet
Design
| Produkttype | IP telefon |
| Håndsæt, type | Trådløs håndsæt |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
Præstation
| Maksimal indendørs rækkevidde | 50 m |
| Maksimal udendørsinterval | 400 m |
| Kompatibel med høreapparat | Ja |
Telefonfunktioner
| Antal linjer | 10 Linier |
| Telefonsvarer | Ja |
| Samtaleparkering | Ja |
| Konferenceopkald | Ja |
| Viderestilling af opkald | Ja; Ja |
| Besvar opkald | Ja |
| Opkaldsparkering | Ja |
| Banke på | Ja |
| Deling af telefonbog | Ja |
| Indikator for ventende besked (MWI) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Håndsæt taster | 27 |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Display
| Skærm | TFT |
| Skærm diagonal | 6,1 cm (2.4") |
| Skærmopløsning | 240 x 320 pixel |
| Berøringsskærm | Ingen |
Kamera
| Front kamera | Ingen |
Lyd
| Højttalertelefon | Ja |
| Automatisk forstærkningskontrol | Ja |
| Voice codecs | G.711alaw, G.711ulaw, G.722, G.723.1, G.729A, G.729B, OPUS, iLBC |
| Støjreduktion | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Headset-tilslutning | 3,5 mm |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Godkendelser
| Certificering | FCC: FCC 15B; FCC 15D; SAR (FCC 47 CFR 2.1093; IEEE 1528; IEC 62209-2); FCC 68 HAC; FCC ID CE: EN 55032; EN 55035; EN 61000-3-2; EN 61000-3-3; EN 60950-1;EN 301 489-1/-6; EN 301 406; EN 50332-2; SAR(EN50360;EN50566;EN 50663;EN62209-1; EN62209-2; EN 62479); RED NB RCM: AS/NZS CISPR32; AS/NZS 60950.1;AS/CA S004;AS/ACIF S040. ANATEL, EAC, UL |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Taletid | 40 t |
| Standby tid | 500 t |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 1500 mAh |
| Antal understøttede batterier | 1 |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Håndsæt dimensioner (BxDxH) | 52,5 x 21,8 x 168,5 mm |
| Håndsæt vægt | 180 g |
| Pakkevægt | 465 g |
Emballage indhold
| Oplader | Ja |
| Antal medfølgende håndtag | 1 stk |
| Hurtig start guide | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85171800 |