Intel Next Unit of Computing Kit NUC7CJYHN
mini PC - Celeron J4005 2 GHz - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Celeron® |
| Processormodel | J4025 |
| Processorkerner | 2 |
| Processortråde | 2 |
| Processor boost frekvens | 2,9 GHz |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Indbygget processer | Ja |
| Processor litografi | 14 nm |
| Processor-cache | 4 MB |
| Thermal Design Power (TDP) | 10 W |
| Hukommelsesbåndbredde understøttet af processor (maks.) | 38,4 GB/sek. |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
Hukommelse
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Antal DIMM-slots | 2 |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Hukommelsesspænding | 1.2 V |
| Udtageligt hukommelseskortstik | SDXC with UHS-I support |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 38,4 GB/sek. |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 2400 MHz |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
Lagring
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5" |
| Grænseflade til lagerdisk | Serial ATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 1 |
Grafik
| On-board grafikkort | Ingen |
| Grafikadapter familie | Intel |
| On-board grafikkort, model | Intel® UHD Graphics 600 |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| Antal understøttede skærme | 2 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN-controller model | Intel Dual Band Wireless-AC 9462 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8111H-CG |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bluetooth | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0a |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal SATA III-stik | 1 |
| Antal USB-porte | 6 |
Design
| Kabinettype | UCFF |
| Produktfarve | Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produkttype | Mini PC barebone |
| Status | Launched |
| ARK ID | 214624 |
| Produktserie | Intel® NUC Kit with Intel® Celeron® Processors |
| Produktkode navn | JUNE CANYON |
Præstation
| Motherboard form faktor | UCFF |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ingen |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Forbruger infrarød Rx-sensor | Ja |
| Automatiseret sporingssystem til vareklassificering (CCATS) | G157815L2 |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) | 5A992C |
Processor særlige funktioner
| Berettigelse til Intel® vPro™ platform | Ingen |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® AES Nye Instruktioner (Intel® AES-NI) | Ja |
| Intel® Platform Trust Technology (Intel® PTT) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® 64 | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Idle status | Ja |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64 |
| Kompatible operativsystemer | Windows 11 (64-bit), Windows 10 (64-bit) |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84713000 |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern AC-adapter |
Vægt & størrelser
| Bredde | 115 mm |
| Dybde | 111 mm |
| Højde | 51 mm |
Emballage indhold
| Strømledning inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Lanceringsdato | Q2'21 |
| Yderligere headere | CEC, 2x USB2.0, AUX_PWR, FRONT_PANEL |
| HDD-størrelse | 2.5" |
| DC indgangsspænding | 12 - 19 V |
| Antal SATA stik | 1 |