MSI MPG 271QRX QD-OLED skærm - 26.5" - 0,03ms
WQHD 2560x1440 ved 360Hz
Produktdatablad
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
5.980,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
5.950,-
DKK
(4.760,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 67,3 cm (26.5") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | QD-OLED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Understøttede grafikopløsninger | 2560 x 1440 |
| Understøttede videotilstande | 1440p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 360 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2292 x 0,2292 mm |
| Horisontal scanningsområde | 96,24 - 580,32 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 45 - 360,9 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 67,31 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 138% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 |
| USB upstream port type | USB Type-A, USB Type-B |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25,4 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 0,3 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 610 mm |
| Dybde (med stativ) | 242 mm |
| Højde (med stativ) | 422 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 610 mm |
| Dybde (uden stativ) | 69 mm |
| Højde (uden stativ) | 356 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,4 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 828 mm |
| Pakkedybde | 200 mm |
| Pakkehøjde | 525 mm |
| Pakkevægt | 10,9 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |