Lenovo Arbejdsstation - i9-13900T - 32 GB - 1 GB - NVIDIA T1000 - Windows 11 Pro
24 kerner - 32 tråde
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Antal diskrete grafikadaptere | 1 |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA T1000 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 8 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR6 |
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics 770 |
| Antal grafikadapter Mini DisplayPort-porte | 4 |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Core i9 |
| Processormodel | i9-13900T |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Processorgeneration | 13th gen |
| Processorkerner | 24 |
| Performance-kerner | 8 |
| Effektive kerner | 16 |
| Processortråde | 32 |
| Basisfrekvens af performancekerne | 1,1 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 0,8 GHz |
| Processor boost frekvens | 5,3 GHz |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 5,1 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,9 GHz |
| Processor base power | 35 W |
| Maksimal turbokraft | 106 W |
| Processor-cache | 36 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Nej |
Funktioner
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1000 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| SDD-kapacitet | 1000 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-hukommelsestype | TLC |
| Optisk drevtype | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| LAN Kontroller | Intel I219-LM |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1,4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttet placering | Horisontal/vertikal |
| Volumen | 1 L |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
Strømstyring
| Strømforsyning | 230 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Præstation
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til, Tilsynsførende |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2,0 |
| Bundkort chipsæt | Intel Q670 |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 1 |
| Lydchip | Realtek ALC256-VB |
| Lydsystem | High definition lyd |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
Godkendelser
| Certificering | ErP Lot 3 MIL-STD-810H |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | TCO, ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Driftsbetingelser
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 179 mm |
| Dybde | 182,9 mm |
| Højde | 37 mm |
| Vægt | 1,4 kg |
Display
| Skærm inkluderet | Nej |
