ASUS ExpertCenter PN52 S5030MD
mini PC Ryzen 5 5600H 3.3 GHz - 8 GB - SSD 256 GB
Processor
| Processorproducent | AMD |
| Processorgeneration | AMD Ryzen 5000 Series |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 5 |
| Processormodel | 5600H |
| Processorkerner | 6 |
| Processor boost frekvens | 4,2 GHz |
| Processorfrekvens | 3,3 GHz |
| Processor-cache | 16 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-grænsefladetype | NVMe, PCI Express 3.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | AMD |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| LAN Kontroller | Realtek RTL8125B-CG |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Farvenavn | Black |
| Understøttet placering | Vandret |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Lydchip | Realtek ALC3251-CG |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Produkttype | Mini PC |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
Strømstyring
| Strømforsyning | 120 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 19 V |
Godkendelser
| Certificering | BSMI/CB/CE/FCC/UL/CCC/Energy Star/C-Tick/WiFi/RF/VCCI |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 130 mm |
| Højde | 58 mm |
| Vægt | 1 kg |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |
