Apple Mac Studio
USFF - M1 Ultra - 64 GB - SSD 1 TB
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processorgeneration | Apple M Ultra 1st Gen |
| Processorserie | Apple M |
| Processorkerner | 20 |
| Performance-kerner | 16 |
| Effektive kerner | 4 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 16 |
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 128 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | SDXC |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Apple |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
| Indbyggede grafikadapterkerner | 24 |
| Understøttelse af grafikkort med 6K | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 6 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Produktfarve | Sølv |
Præstation
| Produkttype | Mini PC |
Software
| Operativsystem installeret | macOS Monterey |
| Apple Intelligence | Ja |
Strømstyring
| Strømforsyning | 370 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 47 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
Vægt & størrelser
| Bredde | 197 mm |
| Dybde | 197 mm |
| Højde | 95 mm |
| Vægt | 2,7 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |