Apple Mac mini M2 Pro
32 GB - SSD 4 TB
Processor
| Processorproducent | Apple |
| Processorgeneration | Apple M 2nd Gen |
| Processorserie | Apple M |
| Processormodel | M2 Pro |
| Processorkerner | 12 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 16 |
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 4 TB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 4 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 4 TB |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Apple |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Apple |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
| Indbyggede grafikadapterkerner | 19 |
| Understøttelse af grafikkort med 6K | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 4 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Design
| Produktfarve | Sølv |
Præstation
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Produkttype | Mini PC |
| Lydtryksniveau | 5 dB |
Software
| Operativsystem installeret | macOS Ventura |
| Apple Intelligence | Ja |
| Medfølgende software | App Store Books Calendar Contacts FaceTime Find My GarageBand Home iMovie Keynote Mail Maps Messages Music News Notes Numbers Pages Photo Booth Photos Podcasts Preview QuickTime Player Reminders Safari Shortcuts Siri Stocks Time Machine TV Voice Memos |
Strømstyring
| Strømforsyning | 185 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 47 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
| Indeholder ikke | BFR, Beryllium, Kviksølv, PVC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 197 mm |
| Dybde | 197 mm |
| Højde | 35,8 mm |
| Vægt | 1,28 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |