Samsung ViewFinity S9 S49C950UAU skærm - LED baglys - 49" - VA - 5ms
Dual Quad HD 5120x1440 ved 120Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Skærmopløsning | 5120 x 1440 pixel |
| HD-type | Dual QHD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 280 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 119,2 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,5 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 124 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 92% |
| sRGB-dækning (typisk) | 115% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Nej |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Nej |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Nej |
| Smart funktioner | FPS, RPG, RTS |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| ASC (Adaptive Sound Control) | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Proffesionelle |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| DVI-port | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydindgang | Nej |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Ethernet LAN | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Nej |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 11° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Sort eQualizer funktion | Nej |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 44 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 74 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 44 W |
| Strømforbrug (maks.) | 210 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1775280 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1147,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 420,5 mm |
| Højde (med stativ) | 568,4 mm |
| Vægt (med stativ) | 15,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1147,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 293,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 363,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 10,6 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 1265 mm |
| Pakkedybde | 481 mm |
| Pakkehøjde | 343 mm |
| Pakkevægt | 20,6 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI, USB Type-A to Micro USB Type-B, USB Type-C |
| Fjernbetjening inkluderet | Nej |
| Installations-cd | Nej |
Andre funktioner
| Lav inputforsinkelse | Nej |
| TV Plus | Nej |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Nej |
| Understøttelse af Wireless Dex | Nej |
| Tryk visning | Nej |
| Taleinteraktion i fjernfeltet | Nej |
| Universal guide | Nej |
| Multiview | Nej |
| Lokal dæmpning | Nej |
| Strømforbrug (DPMS) | 0,5 W |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Eco Saving Plus | Nej |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Arbejdsområde | Nej |
| Knox-hvælving | Nej |
| Daisy kæde | Nej |
| Automatisk kildeskift | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Ansvarsfraskrivelse | Nej |
| Fabriksindstilling | Ja |
| Grå balance | Nej |
| Billedstørrelse | Ja |
| Rapport om fabrikskalibreringer | Nej |
| Adaptivt billede | Ja |
| Trådløs skærm | Nej |
| Anynet + (HDMI-CEC) | Nej |
| VirtueltAIM-punkt | Nej |
| Supplied AC adapter type | Nej |
Genbrug af data
| Samlet mængde af genanvendelige materialer | 10% |