Produkt nr: LS27FG812SUXEN
EAN: 8806095977300
Varenummer: F25269162
billigst-pricerunner
Samsung Odyssey OLED G8 27" monitor
EU Energy Class G
EU Energy Label
Produktdatablad
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG812SUXEN
EAN: 8806095977300
Varenummer: F25269162
På lager - forsendelse samme hverdag, ved bestilling inden kl. 16.00
(4.551,20 ekskl. moms)
Producent: SAMSUNG
Produkt nr: LS27FG812SUXEN
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Krystalklart billede til gaming i høj opløsning
4K UHD opløsning med 240Hz opdateringshastighed
  • 0,03 ms responstid (GTG) minimerer efterslæb og sikrer øjeblikkelig visuel respons
  • 240 Hz opdateringshastighed giver ekstremt flydende bevægelser i hurtige spil
  • OLED-panel med 1.000.000:1 kontrast leverer ægte sort og levende farver
  • DisplayHDR 400 True Black optimerer lysstyrke og detaljer i både lyse og mørke områder
  • DCI-P3 farveområde på 99% sikrer præcis og naturtro farvegengivelse
  • 1 milliard farver via Quantum Dot øger den visuelle dybde og farvemætning
Fleksibel opsætning og ergonomi
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Display
Skærm diagonal 68,6 cm (27")
Skærmopløsning 3840 x 2160 pixel
HD-type 4K Ultra HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi OLED
Paneltype OLED
LED-baggrundsbelysning Nej
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 250 cd/m²
Vis lysstyrke (min.) 200 cd/m²
Responstid 0,03 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1000000:1
Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1 milliard farver
Synlig størrelse, horisontal 59 cm
Synlig størrelse, vertikal 33,3 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Standard for farveskala DCI-P3
Farveområde 99%
Kvantepunktsfarveteknologi Ja
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Flimmerfri teknologi Ja
Spilfunktioner Super Arena Gaming UX, Super Ultrawide GameView
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget mikrofon Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sølv
Farve Sølv
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
USB-hub-version 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB Type-B opstrømsporte Ja
Antal USB type-A downstream-porte 2
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.1
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
Netværk
Wi-Fi Nej
Ethernet LAN Nej
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 12 cm
Akse Ja
Pivot vinkel -92 - 92°
Drejelig Ja
Drejevinkel område -30 - 30°
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -2 - 25°
Billede-i-billede Ja
Skærmvisning (OSD) Nej
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) G
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 45 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 52 kWh
Strømforbrug (typisk) 45 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 140 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforsyningstype Ekstern
Energieffektivitetsskala A til G
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 10 - 40 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) 10 - 80%
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 611,7 mm
Dybde (med stativ) 263,5 mm
Højde (med stativ) 554,2 mm
Vægt (med stativ) 6,9 kg
Bredde (uden stativ) 611,7 mm
Dybde (uden stativ) 49,2 mm
Højde (uden stativ) 353,8 mm
Vægt (uden stativ) 3,8 kg
Emballeringsdata
Stativ type HAS-stativ
Pakkebredde 684 mm
Pakkedybde 464 mm
Pakkehøjde 200 mm