Samsung Odyssey OLED G6 S27DG600SU skærm - 27" - AMD FreeSync Premium Pro - 0,03ms
QHD 2560x1440 ved 360Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| LED-baggrundsbelysning | Nej |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Vis lysstyrke (min.) | 200 cd/m² |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 360 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 59 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 67 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Farveskala DCI-P3 | 99% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spilfunktioner | Super Arena Gaming UX, Super Ultrawide GameView |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 11 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget mikrofon | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sølv |
| Farve | Sølv |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -92 - 92° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Nej |
| Sort eQualizer funktion | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 31 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 44 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 31 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 140 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1949557 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 611,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 263,5 mm |
| Højde (med stativ) | 554,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 611,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 49,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 353,8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,8 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | HAS-stativ |
| Pakkebredde | 684 mm |
| Pakkedybde | 464 mm |
| Pakkehøjde | 200 mm |
| Pakkevægt | 9,5 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, HDMI |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Black Equalizer |
| Strømforbrug (DPMS) | 0,5 W |