Samsung Smart Monitor M7 43" VA 3840x2160 4 ms 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
5.100,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
5.070,-
DKK
(4.056,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 109,2 cm (43") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| LED-baggrundsbelysning | Ingen |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 240 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1 milliard farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 94,1 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 52,9 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 108 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Hurtig opladning | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spilfunktioner | Super Ultrawide GameView |
| Spiltilstand | Ja |
| Operativsystem installeret | Tizen |
Multimedie
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| ASC (Adaptive Sound Control) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 65 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Ethernet LAN | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 200 x 200 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 20° |
| Skærmvisning (OSD) | Ingen |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 76 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 124 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 52 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 210 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1956475 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 965,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 247,2 mm |
| Højde (med stativ) | 629,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 10,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 965,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 25,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 559,8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 8,5 kg |
Emballeringsdata
| Stativ type | Enkelt stativ |
| Pakkebredde | 1198 mm |
| Pakkedybde | 159 mm |
| Pakkehøjde | 677 mm |
| Pakkevægt | 13,7 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, USB Type-C |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| Lydspejling | Ja |
| Skærm spejling | Ja |
| TV Plus | Ja |
| Understøttelse af SmartThings-apps | Ja |
| Virker sammen med Samsung Bixby | Ja |
| Tryk visning | Ja |
| Virtuel assistent | Amazon Alexa & Samsung Bixby |
| Taleinteraktion i fjernfeltet | Ja |
| Universal guide | Ja |
| Multiview | Ja |
| System for digitalt signalformat | Ikke understøttet |
| Smart kalibrering | Ja |
| Garantiperiode | 2 År |
| NFT-markedspladser | Nifty Gateway |
| VirtueltAIM-punkt | Ja |
| Adaptivt billede | Ja |
| Auto source switch+ | Ja |
| Trådløs skærm | Ja |
| Mit indhold | Ja |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Billedstørrelse | Y |
| Arbejdsområde | Ja |
| Anynet + (HDMI-CEC) | Ja |
| Certificering | Windows 11 |