Viewsonic VX24G1-HD computerskærm 61 cm (24") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LED Sort
Producent: Viewsonic
Produkt nr: VX24G1-HD
Varenummer: F25277917
billigst-pricerunner
Producent: Viewsonic
Produkt nr: VX24G1-HD
Varenummer: F25277917
På lager hos leverandør - leveringstid: 12-13 hverdage
(836,00 ekskl. moms)
Produkt nr: VX24G1-HD
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Med en responstid på 1 ms kan du være sikker på at få en lynhurtig og flydende visuel oplevelse uden forsinkelser eller slør. Den imponerende opdateringshastighed på 180Hz giver dig mulighed for at spille dine yndlingsspil med enestående jævnhed og præcision.
Rengøringsspray til skærmen
Display
Skærm diagonal 61 cm (24")
Skærmopløsning 1920 x 1080 pixel
HD-type Fuld HD
Naturligt aspektforhold 16:9
Skærmteknologi LED
Paneltype IPS
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 300 cd/m²
Svartid (MPRT) Ja
Antirefleksskærm Ja
Skærm form Flad
Kontrastforhold (typisk) 1000:1
Kontrastforhold (dynamisk) 50000000:1
Maksimal opdateringshastighed 180 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 16.7 millioner farver
Pixel pitch 0,275 x 0,275 mm
Digital horisontal frekvens 51 - 210 kHz
Digital vertikal frekvens 48 - 180 Hz
Skærm diagonal (metrisk) 61 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
HDR-teknologi (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Overfladehårdhed 3H
Farvedybde 8 Bit
sRGB-dækning (typisk) 111%
NTSC-dækning (typisk) 79%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Nej
AMD FreeSync Nej
Flimmerfri teknologi Ja
Lav Blue Light teknologi Ja
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Nej
Indbygget kamera Nej
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
HDMI-version 2.0
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort-version 1.4
Lydudgang Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Slot til kabellås Ja
Kabellåseslids type Kensington
Højdejustering Nej
Hældningsindstilling Ja
Hældningsvinkelområde -5 - 20°
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) E
Energieffektivitetsklasse (HDR) E
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 16 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 21 kWh
Strømforbrug (typisk) 23 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (maks.) 26 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforsyningstype Ekstern
Energieffektivitetsskala A til G
Driftsbetingelser
Driftstemperatur (T-T) 0 - 40 °C
Opbevaringstemperatur (T-T) 20 - 90 °C
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 542,1 mm
Dybde (med stativ) 201,1 mm
Højde (med stativ) 416,7 mm
Vægt (med stativ) 2,7 kg
Bredde (uden stativ) 542,1 mm
Dybde (uden stativ) 45,6 mm
Højde (uden stativ) 322,4 mm
Vægt (uden stativ) 2,5 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 602 mm
Pakkedybde 122 mm
Pakkehøjde 415 mm