Xiaomi Pad 7
tablet - 128 GB
Display
| Skærm diagonal | 28,4 cm (11.2") |
| Skærmopløsning | 3200 x 2136 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Paneltype | IPS |
| Skærmens lysstyrke | 800 cd/m² |
| HD-type | 3.2K |
| Pixeltæthed | 345 ppi |
| Naturligt aspektforhold | 3:2 |
| Vis antal farver | 68.7 billion colours |
| Flimmerfri DC-dæmpning | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Processor
| Processorproducent | Qualcomm |
| Processorserie | Snapdragon |
| Processormodel | 7+ Gen 3 |
| Processorkerner | 8 |
| Processor boost frekvens | 2,8 GHz |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 128 GB |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Lagermedie | UFS |
Grafik
| Grafikadapter familie | Adreno |
| Grafikadapter | Adreno 650 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Dolby-teknologier | Dolby Vision |
Kamera
| Bagkamera type | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 13 MP |
| Bagerste kamera blænde nummer | 2,2 |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Dolby Vision, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Video optagelsestilstande | 720p, 1080p, 4320p |
| Video capture hastighed | 60 fps |
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 8 MP |
| Front kamera blænde nummer | 2,28 |
| Portrættilstand | Ja |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
Design
| Enhedstype | Mobil tablet |
| Formfaktor | Skifer |
| Produktfarve | Grå |
Præstation
| Accelerometer | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Hall-sensor | Ja |
Software
| Styresystem fork | HyperOS 2 |
Batteri
| Batterikapacitet | 8850 mAh |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Turbo Charge |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 45 W |
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 10 W |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 44 W |
Styrke
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Batterilevetid pr. cyklus | 5466 min. |
| Batterilevetid i cyklusser | 1000 |
| Gentaget frit fald pålidelighedsklasse | A |
| Reparerbarhedsklasse | C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 173,4 mm |
| Dybde | 6,18 mm |
| Højde | 251,2 mm |
| Vægt | 500 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |