HP Pro 400 G9
mini Core i3 - 16 GB - SSD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i3 |
| Processorgeneration | Intel Core i3-13xxx |
| Processormodel | i3-13100T |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,2 GHz |
| Performance-kerner | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,2 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,5 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 35 W |
| Maksimal turbokraft | 69 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2 |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics 770 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,1000,100 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Produktfarve | Sort |
| Introduktionsår | 2024 |
Præstation
| Markedspositionering | Dokumenteret produktivitet |
| Bundkort chipsæt | Intel Q670 |
| Lydchip | Realtek ALC3252 |
| Produkttype | Mini PC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 10 Pro |
Specifikke funktioner for mærket
| HP segment | Forretning |
Strømstyring
| Strømforsyning | 90 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyningens indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 177 mm |
| Dybde | 175 mm |
| Højde | 34 mm |
| Vægt | 1,42 kg |
| Pakkebredde | 498 mm |
| Pakkedybde | 235 mm |
| Pakkehøjde | 132 mm |
| Pakkevægt | 3,4 kg |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |