Acer Triton Bærbar - 14.5" 2.8K OLED 120Hz Touch - 32 GB DDR5 - 2048 GB - Core Ultra 9 288V
Sort kulsort - 8 kerner - Intel Arc 140V - Windows 11 Pro
Bærbar inkl. Trådløs mus
1x
Acer Triton Bærbar - 14.5" 2.8K OLED 120Hz Touch - 32 GB DDR5 - 2048 GB - Core Ultra 9 288V
1x
Logitech M280
=
Acer Triton Bærbar - 14.5" 2.8K OLED 120Hz Touch - 32 GB DDR5 - 2048 GB - Core Ultra 9 288V
1x
Logitech M280
22.029,-
DKK
(17.623,20 ekskl. moms)
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Core Ultra 9 |
| Processormodel | 288V |
| Processorfrekvens | 3,3 GHz |
| Processor boost frekvens | 5,1 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Performance-kerner | 4 |
Funktioner
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 340 cd/m² |
| Antal USB type-C-porte | 2 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5X |
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MHz |
| Hukommelsesstik | 1 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 2048 GB |
| SDD-kapacitet | 2048 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe |
| HDD-grænseflade | PCIe 4.0 x4 |
| Indbygget kortlæser | microSD |
Design
| Formfaktor | M.2 |
| Produktfarve | Sort kulsort |
| Husmateriale | Anodiseret aluminium |
Processor særlige funktioner
| Intel® Dual Display Capable Teknologi | OLED |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 8 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR7 |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc 140V |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Copilot+ PC | Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Wi-Fi | Ja |
| WLAN-controller model | Killer Wi-Fi 7 BE1750 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 321,79 mm |
| Dybde | 221 mm |
| Højde | 17,31 mm |
| Vægt | 1850,00 g |
Tastatur
| Tastaturopsætning | Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Baggrundsfarve | RGB |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
Andre funktioner
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Farveområde | 100% DCI-P3 |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 6 |
| Lydsystem | DTS:X Ultra |
| Indbygget mikrofon | 3 |
Batteri
| Batterikapacitet | 76 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 12 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 140 W |
Præstation
| Effektive kerner | 4 |
Porte & Grænseflader
| NVMe | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Sikkerhed
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 14,5 in |
| Berøringsskærm | Ja |
| Skærmopløsning | 2880 x 1800 pixel |
| Vis opdaterinshastighed | 120 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 340 cd/m² |
| sRGB-dækning (typisk) | 100 % |
| Display respons stigning/fald | 1 ms |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
