SAMSUNG Mobiltelefon
128 GB - 6.7" - 50 MP - IP68
Andre funktioner
| Trådløs opladning | 15 W |
Processor
| Processorserie | Samsung |
| Processormodel | Exynos 2400 |
| Processorkerner | 10 |
| Processor boost frekvens | 3,2 GHz |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 128 GB |
| RAM kapacitet | 8 GB |
Kamera
| Bagkamera type | Tredobbelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 50 MP |
| Bagerste kamera blænde nummer | 1,8 |
| Opløsning for andet bagkamera (numerisk) | 12 MP |
| Sekundær bagkamera apertur nummer | 2,2 |
| Tredje bageste kameraopløsning (numerisk) | 8 MP |
| Tredje bagkamera blændenummer | 2,4 |
| Frontkameratype | Enkelt kamera |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 12 MP |
| Front kamera blænde nummer | 2,2 |
Batteri
| Batterikapacitet | 4900 mAh |
Strømstyring
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 45 W |
Vægt & størrelser
| Højde | 161,3 mm |
| Bredde | 76,6 mm |
| Dybde | 7,4 mm |
| Vægt | 190 g |
Software
| Operativsystem installeret | Android 16 |
Styrke
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Energieffektivitetsklasse | B |
Netværk
| Bluetooth-version | 5,4 |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Understøttelse af 5G-bånd | n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78 MHz |
Porte & Grænseflader
| USB version | 3,2 |
Multimedie
| Højttalere | Stereo |
Højttalere
| Lydsystem | Dolby Atmos |
Præstation
| Fingeraftrykslæser | Ja |
Display
| Skærm diagonal | 6,7 tommer |
| Skærmopløsning | 2340 x 1080 pixel |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | Dynamic AMOLED 2X |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Forholdet mellem skærm og krop | 90,19 % |
