Samsung Galaxy Book2 360 Bærbar PC
Intel Core i5 (12. Gen) 1235U / 1.3 GHz - 8 GB LPDDR4X - 256 GB SSD - NVM Express (NVMe) - 13.3" AMOLED
Bærbar inkl. Trådløs mus
Design
| Produkttype | Hybrid (2-i-1) |
| Produktfarve | Sølv |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
Display
| Skærm diagonal | 13.3" |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | AMOLED |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-1235U |
| Processorkerner | 10 |
| Processor-cache | 12 MB |
| Konfigurerbar TDP-down | 12 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR4x-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | Ja |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| NVMe | Ja |
| SSD-grænsefladetype | NVMe |
| Optisk drevtype | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort | Ja |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Nej |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Lyd
| Lydsystem | Dolby Atmos |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | HD |
| Frontkamera opløsning | 1280 x 720 pixel |
Netværk
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Nej |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | Ja |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Præstation
| Gyroskop | Ja |
| Accelerometer | Ja |
Tastatur
| Pegeredskab | Touchpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Numerisk tastatur | Nej |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
Processor særlige funktioner
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
| CPU-konfiguration (maks.) | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Nej |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Flex Memory Access | Ja |
Batteri
| Batterikapacitet | 61.1 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
Sikkerhed
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 304.4 mm |
| Dybde | 202 mm |
| Højde | 12.9 mm |
| Vægt | 1.16 kg |