Samsung VM46B-U VMB-U Series
46" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - Full HD - for digital skiltning
Display
| Skærmteknologi | LCD |
| Skærm diagonal | 116,8 cm (46") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Paneltype | IPS |
| Billedformat | 16:9 |
| Pixel pitch | 0,53 x 0,53 mm |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Pixel frekvens | 82 MHz |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 45000:1 |
| Svartid | 0,008 sek./side |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Horisontal scanningsområde | 62,7 - 72,3 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 57 - 63 Hz |
| Driftstimer (timer/dage) | 24/7 |
Design
| Understøttet placering | Indendørs |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
| Facet bredde (bund) | 2,25 mm |
| Facet bredde (øverste) | 2,25 mm |
| Facet bredde (side) | 1,25 mm |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 600 x 400 mm |
| Produktfarve | Sort |
| Panelfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| DVI-port | Ja |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Ethernet LAN | Ja |
| RS-232 udgangsporte | 1 |
| RS-232 indgangsporte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| RS-232C | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Antal IR-indgangsporte | 1 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 160 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 128 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |
Bæredygtighed
| Certificering | FCC (USA) Part 15, Subpart B Class ACE (Europe) : EN55032 : 2012 or 2015 EN55024:2010 or EN 55035:2017VCCI (Japan) : VCCI CISPR32:2016 Class BKCC/EK (Korea) : Tuner : KN13 / KN20Tunerless : KN22 / KN24BSMI (Taiwan) : CNS13438 ( ITE EMI ) Class A / CNS14336-1 ( ITE Safety ) / CNS15663 (RoHS)C-Tick (Australia) : AS/NZS CISPR32:2015CCC(China) :GB/T9254-2008, GB17625.1-2012GOST(Russia/CIS) : ROCT CISPR 24-2013/ROCT CISPR 22:2005 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 1022 mm |
| Dybde | 69,9 mm |
| Højde | 577 mm |
| Vægt | 15,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1193 mm |
| Pakkedybde | 257 mm |
| Pakkehøjde | 719 mm |
| Pakkevægt | 22,2 kg |