Samsung QE65T QET Series
65" LED-bagbelyst LCD paneldisplay - 4K - for digital skiltning
Display
| Skærm diagonal | 165,1 cm (65") |
| Skærmteknologi | LCD |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Skærmens lysstyrke | 300 cd/m² |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Responstid | 8 ms |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Synsvinkel, horisontal | 89° |
| Synsvinkel, vertikal | 89° |
| Pixel pitch | 0,372 x 0,372 mm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 163 cm |
| Pixel-frekvens (maks.) | 594 MHz |
| Tågehastighed | 2% |
| Horisontal scanningsområde | 15 - 135 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 24 - 75 Hz |
| Farveområde | 72% |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal HDMI-indgangsporte | 2 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-porte | 1 |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| RS-232 grænseflade | Ja |
Design
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Produktfarve | Sort |
| Skærm form | Flad |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 400 x 300 mm |
| Skærmrammetype | 3 Uden bezel |
| Farve på ramme | Black |
Præstation
| Formål | Kommerciel |
| HDCP-version | 2.2 |
| HDCP | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 204 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 145 kWh |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Computersystem
| Operativsystem installeret | Tizen 4.0 |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1449,4 mm |
| Skærm, dybde | 59,9 mm |
| Skærm, højde | 830,3 mm |
| Skærm, vægt | 21,2 kg |
| Bredde | 1449,4 mm |
| Dybde | 59,9 mm |
| Højde | 830,3 mm |
| Vægt | 21,2 kg |
| Vægt (med stativ) | 21,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1606 mm |
| Pakkedybde | 184 mm |
| Pakkehøjde | 963 mm |
| Pakkevolumen | 29400 cm³ |
| Pakkevægt | 27,5 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Godkendelser
| Certificering | 60950-1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC) |
Andre funktioner
| Flashhukommelse | 8000 MB |
| Optional features | WMN4277SE |