LG UltraGear 45GX950A-B skærm - 45" - VESA Adaptive-Sync, AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible - 0,03ms
WUHD 5120x2160 ved 165Hz
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 45" |
| Skærmopløsning | 5120 x 2160 pixel |
| HD-type | WUHD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| LED-baggrundsbelysning | Nej |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 1300 cd/m² |
| Responstid | 0.03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Understøttede grafikopløsninger | 5120 x 2160 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 165 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2035 x 0,2035 mm |
| Pixeltæthed | 125 ppi |
| Skærm diagonal (metrisk) | 113 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 True Black |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98.5% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 2.1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 120 mm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -10 - 10° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -10 - 15° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Nej |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0.5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0.3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 991.6 mm |
| Dybde (med stativ) | 342 mm |
| Højde (med stativ) | 665.6 mm |
| Vægt (med stativ) | 14.1 kg |
| Bredde (uden stativ) | 991.6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 225.5 mm |
| Højde (uden stativ) | 460.7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 9.4 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1142 mm |
| Pakkedybde | 564 mm |
| Pakkehøjde | 301 mm |