Apple Mobiltelefon
512 GB - 6.1" - 48 MP - Hvid - 5G - Dual SIM
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Formfaktor | Bar |
| Husmateriale | Aluminium, Ceramic Shield, Glas |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt, Stænktæt, Støvresistent |
Processor
| Processorserie | Apple |
| Processormodel | A19 |
| Processorkerner | 6 |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 4 |
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 16 |
Præstation
| Grafikadapter kerner | 4 |
| Hurtig opladning | Ja |
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
| Trådløs opladning | Ja |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 512 GB |
Kamera
| Bagkamera type | Enkelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 48 MP |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 12 MP |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Vedvarende afspilningstid, video | 26 t |
Software
| Operativsystem installeret | iOS 26 |
Vægt & størrelser
| Vægt | 169 g |
| Bredde | 71,5 mm |
| Dybde | 7,8 mm |
| Højde | 146,7 mm |
Netværk
| Generering af mobilnetværk | 5G |
| SIM-korts kapacitet | Dual SIM |
| SIM-korttype | NanoSIM + eSIM |
| Bluetooth-version | 5,3 |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Understøttelse af 5G-bånd | n1,n2,n3,n5,n7,n8,n12,n14,n20,n25,n26,n28,n29,n30,n66,n70,n71,n75,n38,n40,n41,n48,n53,n77,n78,n79 MHz |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
Display
| Skærm diagonal | 6,1 tommer |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | OLED |
| Skærmopløsning | 2532 x 1170 pixel |
| Pixeltæthed | 460 ppi |
| Maksimal skærmlysstyrke (HDR) | 800 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 1200 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 2000000:1 |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Skærm glas type | Ceramic Shield 2 |
