Acer Nitro 50 N50-620
tower - Core i5 11400F 2.6 GHz - 16 GB - SSD 512 GB
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 11th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-11400F |
| Processorkerner | 6 |
| Processor boost frekvens | 4,4 GHz |
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 12 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR6 |
| Antal diskrete grafikadaptere | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
Udvidelsessokler
| PCI Express x16 slots | 1 |
Design
| Kabinettype | Desktop |
| Understøttet placering | Lodret |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Markedspositionering | Spil |
| Bundkort chipsæt | Intel B560 |
| Lydsystem | DTS:X Ultra |
| Produkttype | PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 10 Home |
Processor særlige funktioner
| Intel® 64 | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Idle status | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ingen |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Intel® Stabil Billede Platformsprogram (SIPP) | Ingen |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) | Ingen |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 175 mm |
| Dybde | 386 mm |
| Højde | 392 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |
