SAMSUNG Mobiltelefon
256 GB - 6.7" - 50 MP - IP68
Processor
| Processorserie | Exynos 1680 |
| Processorkerner | 8 |
| Processorfrekvens | 2,9 GHz |
Ergonomisk
| Skærmteknologi | Super AMOLED Plus |
Lagring
| RAM kapacitet | 8 GB |
| Intern lagerkapacitet | 256 GB |
Hukommelse
| Intern hukommelsestype | LPDDR5X |
Kamera
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 50 MP |
| Bagerste kamera blænde nummer | 1,8 |
| Billedstabilisator | Ja |
| Opløsning for andet bagkamera (numerisk) | 12 MP |
| Sekundær bagkamera apertur nummer | 2,2 |
| Tredje bageste kameraopløsning (numerisk) | 5 MP |
| Tredje bagkamera blændenummer | 2,4 |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 12 MP |
| Front kamera blænde nummer | 2,2 |
| Opløsning ved indfangningshastighed | 3840 x 2160 |
| Langsom bevægelseshastighed | 240fps in HD |
Præstation
| Video optagelsestilstande | 30 fps |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Antal SIM kort | 2 |
Batteri
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
Design
| Formfaktor | Menu |
Vægt & størrelser
| Vægt | 179 g |
| Højde | 161,5 mm |
| Bredde | 76,8 mm |
| Dybde | 6,9 mm |
Styrke
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Batterilevetid i cyklusser | 1200 |
Software
| Operativsystem installeret | Android 16 |
| Styresystem fork | One UI 8.5 |
Netværk
| Bluetooth-version | 6,0 |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Understøttelse af 5G-bånd | Sub6 FDD/Sub6 TDD MHz |
| SIM-korttype | Nano-SIM |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| USB version | 2,0 |
Sensorer
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Nærhedssensor | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Geomagnetisk sensor | Ja |
Multimedie
| Understøttede lydformater | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA |
| Understøttede videoformater | MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM |
Strømstyring
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 10 W |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 45 W |
Display
| Skærm diagonal | 6,7 tommer |
| Skærmopløsning | 1080 x 2340 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Vis antal farver | 16 millioner farver |
| Skærm form | Flad |
