Lenovo Legion 27Q-10 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
Lenovo Legion 27Q-10 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Lenovo Legion 27Q-10 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
1.912,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.882,-
DKK
(1.505,60 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
Lenovo Legion 27Q-10 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Lenovo Legion 27Q-10 computerskærm 68,6 cm (27") 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
2.042,-
DKK
(1.633,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Svartid (MPRT) | 0,5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 0,5 ms |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| Farveskala DCI-P3 | 90% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Indbygget mikrofon | Nej |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Farvenavn | Raven Black |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Nej |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Nej |
| USB strømforsyning | Nej |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Nej |
Netværk
| Wi-Fi | Nej |
| Ethernet LAN | Nej |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13,5 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 22° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 25 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 30 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 25 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 50 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 214 mm |
| Højde (med stativ) | 536,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,1 mm |
| Dybde (uden stativ) | 42,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 366,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,9 kg |
| Facet bredde (side) | 1,8 mm |
| Facet bredde (øverste) | 1,8 mm |
| Facet bredde (bund) | 2 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 706 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 462 mm |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, Strøm |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antal skruer | 4 |
| DisplayPort kabellængde | 1,8 m |
| Strømkabellængde | 1,8 m |
Andre funktioner
| System for digitalt signalformat | Ikke understøttet |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Garantiperiode | 3 År |
| Certificering | Eyesafe® Certified 2.0 TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |