Dell P2219H skærm - LED baglys - 22" - IPS - 5ms,8ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
1.896,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
1.866,-
DKK
(1.492,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 55,9 cm (22") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,248 x 0,248 mm |
| Pixeltæthed | 102 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 56 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 47,6 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 26,8 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 54,6 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Farveområde | 82% |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| AC (strøm) indgang | Ja |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 8 |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 14 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 13,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 36 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 15,7 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.5 A |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 344547 |
| Årligt energiforbrug | 28 kWh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 487,3 mm |
| Dybde (med stativ) | 166 mm |
| Højde (med stativ) | 353,4 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,72 kg |
| Bredde (uden stativ) | 487,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 41,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 293,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,75 kg |
| Facet bredde (side) | 5,62 mm |
| Facet bredde (øverste) | 5,62 mm |
| Facet bredde (bund) | 2 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 164,8 mm |
| Pakkedybde | 559,8 mm |
| Pakkehøjde | 354,8 mm |
| Pakkevægt | 6,26 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, USB |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | EPEAT Bronze, ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | TCO, EDID |
Specifikke funktioner for mærket
| Kompatibilitet med Dell Display Manager (DDM) | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |