Lenovo ThinkSystem S4620
960 GB - SATA 6 Gb/s
Funktioner
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Grænseflade | Serial ATA III |
| Hukommelsestype | 3D TLC NAND |
| Komponent til | Server/arbejdsplads |
| Hardware kryptering | Ja |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Læsehastighed | 550 MB/s |
| Skrivehastighed | 510 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 85000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 56000 IOPS |
| Ventetid ved læsning | 36 µs |
| Ventetid ved skrivning | 36 µs |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Hot-swap | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2000000 t |
| Certificering | FCC Title 47, Part 15B, Class B EN-55035:2017 EN-55022:2006 EN-55032:2012 Low Voltage Directive (LVD) 2014/35/EU EMC Directive 2014/30/EU RoHS Directive 2011/65/EU WEEE Directive 2012/19/EU UL 60950-1, 2nd Edition, 2014-10-14 CSA C22.2 No. 60950-1-07, 2nd Edition, 2014-010 UL/CSA 62368-1, 2nd Edition AS/NZ CISPR 32:2015 AS/NZ CISPR 22:2009 +A1:2010 Taiwan BSMI EMC standard CNS 13438 Korea KCC Article 11.1 Morocco Decree # 2574-14 (EMC) Canada ICES-003 Japan VCCI China EFUP |
Strømstyring
| Strømforbrug (skrive) | 3 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 70 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 7 mm |
| Vægt | 70 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 174 mm |
| Pakkedybde | 133 mm |
| Pakkehøjde | 63 mm |
| Pakkevægt | 434 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftsvibrationer | 2,17 G |
| Ikke-drift vibration | 3,13 G |
| Stød under drift | 1000 G |
| Ikke-drift stød | 1000 G |
| Maksimal driftshøjde | 3050 m |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |