Huawei WATCH Fit 4 Pro 4,62 cm (1.82") AMOLED 40 mm Digital 480 x 408 pixel Berøringsskærm Sølv GPS (satellit)
Display
| Skærm diagonal | 4,62 cm (1.82") |
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Pixeltæthed | 347 ppi |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Farveskærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 480 x 408 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Afrundede skærm hjørner | Ja |
| Urets glastype | Safir |
| Baggrundslys | Ja |
Præstation
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 14.0, Android 8.0, Android 8.1, Android 9.0, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.3, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Armbånd, materiale | Nylon |
| Form | Rektangulær |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Rem, minimal længde | 13 cm |
| Rem, maksimal længde | 21 cm |
| Urkassens størrelse | 40 mm |
| Urkassens farve | Sølv |
| Urkassens materiale | Aluminium, Titanium |
| Bånd, farve | Grøn |
| Lukketype | Enkelt spænde stroppespænde |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Svømmeproof, Vandtæt, Vandtæt |
| Aftagelig rem | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP6X |
| Magnetisk opladningsstik | Ja |
| Vandtæt op til | 40 m |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Blodtryksmonitor | Ja |
| Blodiltsensor | Ja |
| Sensor til dybdemåler | Ja |
| Registrering af søvnapnø | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Magnetometer | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Personlige mål | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Vibrerende motor | Ja |
| Smart notifikationer | Ja |
| Fjernbilledtagning | Ja |
| Vejrdisplay | Ja |
| Stemmeoptagelse | Ja |
| SMS meddelelser | Ja |
| Timer | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
| Vækkeur | Ja |
| Musikkontrol | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
| Opkaldsmeddelelser | Ja |
| Fjernlyd afspilning | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Barometer | Ja |
| Understøttede applikationer | HUAWEI Health |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| GPS (satellit) | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
| Quasi-Zenith Satellitsystem (QZSS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| USB-port | Ingen |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 400 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 240 t |
| Batterilevetid | 10 dage |
| Trådløs opladning | Ja |
| Opladningstid | 1 t |
Vægt & størrelser
| Tykkelse | 9,3 mm |
| Vægt | 30,4 g |
| Dimensioner (BxDxH) | 40 x 9,3 x 44,5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 120 mm |
| Pakkedybde | 65 mm |
| Pakkehøjde | 120 mm |
| Pakkevægt | 277 g |
Emballage indhold
| Opladeenhed | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Garantibevis | Ja |