SAMSUNG Mobiltelefon
512 GB - 6.3" - 50 MP - Android - Himmelblå - 5G - IP68
Præstation
| Processorproducent | Samsung |
| Hurtig opladning | Ja |
| Trådløs opladning | Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
Processor
| Processorserie | Exynos |
| Processormodel | 2600 |
| Processorkerner | 10 |
| Processor boost frekvens | 3,8 GHz |
Lagring
| RAM kapacitet | 12 GB |
| Intern lagerkapacitet | 512 GB |
| Kompatible hukommelseskort | Ikke understøttet |
Kamera
| Bagkamera type | Tredobbelt kamera |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 50 MP |
| Opløsning for andet bagkamera (numerisk) | 12 MP |
| Tredje bageste kameraopløsning (numerisk) | 10 MP |
| Bagerste kamera blænde nummer | 1,8 |
| Sekundær bagkamera apertur nummer | 2,2 |
| Tredje bagkamera blændenummer | 2,4 |
| Bagerste kamera pixelstørrelse | 1 µm |
| Pixelstørrelse i andet bagkamera | 1,4 µm |
| Tredje bagkamera pixelstørrelse | 1 µm |
| Bagerste kamera sensorstørrelse | 1/1,56 tommer |
| Andet bagkamera sensorstørrelse | 1/2,55 tommer |
| Størrelse på tredje bageste kamerasensor | 1/3,94 tommer |
| Bagerste kamera synsfelt (FOV) vinkel | 85° |
| Andet bagkamera synsvinkel (FOV) | 120° |
| Tredje bagkameras synsvinkel (FOV) | 36° |
| Frontkameratype | Enkelt kamera |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 12 MP |
| Front kamera blænde nummer | 2,2 |
| Front kamera pixelstørrelse | 1,12 µm |
| Front kamera synsfelt (FOV) vinkel | 85° |
| Bagkamera flash | Ja |
| Flash type | LED |
| Videooptagelse med opløsning (maks.) | 7680 x 4320 pixel |
| Maksimum billedhastighed | 240 fps |
| Autofokus | Ja |
| Billedstabilisator | Ja |
| Billedstabilisator type | Optical Image Stabilization (OIS) |
Batteri
| Batterikapacitet | 4300 mAh |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5,4 |
| Generering af mobilnetværk | 5G |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| USB version | 3,2 Gen 1 (3,1 Gen 1) |
Design
| Formfaktor | Menu |
| Produktfarve | Himmelblå |
Styrke
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Software
| Platform | Android |
| Operativsystem installeret | Android 16,0 |
| Styresystem fork | One UI 8,5 |
Multimedie
| Lydsystem | Dolby Atmos |
| Understøttede lydformater | 3GA, AAC, AMR, APE, AWB, DFF, DSF, FLAC, IMY, M4A, Midt, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Understøttede videoformater | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
Medieformater
| Understøttede billedformater | BMP, DNG, GIF, HEIF, JPEG, WEBP, WBMP, PNG |
Vægt & størrelser
| Bredde | 71,7 mm |
| Dybde | 7,2 mm |
| Højde | 149,6 mm |
| Vægt | 167 g |
Display
| Skærm diagonal | 16 cm (6,3 in) |
| Skærm form | Flad |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | Dynamic AMOLED 2X |
| Skærm glas type | Gorilla Glass |
| Gorilla glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| Skærmopløsning | 2340 x 1080 pixel |
| Vis antal farver | 16 millioner farver |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 1500 cd/m² |
| Maksimal skærmlysstyrke (HDR) | 2600 cd/m² |
| Pixeltæthed | 411 ppi |
| Afrundede skærm hjørner | Ja |
| Digital zoom | 30x |
