SAMSUNG Mobiltelefon
6.3" - 50 MP - 5G
Hukommelse
| Intern hukommelsestype | LPDDR5X |
| ROM kapacitet | 256000 MB |
| Intern hukommelse | 12000 MB |
Præstation
| Processorproducent | Samsung |
| Trådløs opladning | 15 W |
Processor
| Processormodel | Exynos 2600 |
| Processor boost frekvens | 3,8 GHz |
Systemkrav
| Processorkerner | 10 |
Andre funktioner
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 2600 nits |
| Trådløs opladning | Ja |
| Frontkamera opløsning | 12 MP |
Funktioner
| Glastype | Corning Gorilla Glass Victus 2 |
Lagring
| Lagermedie | UFS 4.1 |
Vægt & størrelser
| Vægt | 167 g |
| Bredde | 71,7 mm |
| Dybde | 7,2 mm |
| Højde | 149,6 mm |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 4300 mAh |
| 25 W |
Dataoverførsel
| Bluetooth-version | 5,4 |
Netværk
| Wi-Fi | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 5G |
Porte & Grænseflader
| USB version | 3,2 |
Kamera
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 50 MP |
| Bagerste kamera | Ja |
| Bagerste kamera blænde nummer | 1,8 |
| Tredje bageste kameraopløsning (numerisk) | 12 MP |
| Operativsystem installeret | Android 16 |
Multimedie
| Opløsning på andet kamera | 10 MP |
| Understøttede videoformater | MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WebM |
Lyd
| Understøttede lydformater | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE |
Styrke
| Energieffektivitetsklasse | A |
Display
| Skærm diagonal | 16,0 cm (6.3 in) |
| Skærmtype | Dynamic AMOLED 2X |
| Skærmopløsning | 2340 x 1080 pixel |
| Vis opdaterinshastighed | 120 Hz |
