Google Mobiltelefon
6.3" - 48 MP - Obsidian - IP68 - Dual SIM
Andre funktioner
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 3000 nits |
| Processorserie | |
| Processormodel | Tensor G4 |
| Frontkamera opløsning | 13 MP |
| Trådløs opladning | Ja |
Projektør
| Naturligt aspektforhold | 20:9 |
Præstation
| Coprocessor | Titan M2 |
Hukommelse
| RAM kapacitet | 8000 MB |
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
Kamera
| Bagkamera type | Dual |
| Bagerste kamera opløsning (numerisk) | 48 MP |
| Bagerste kamera blænde nummer | 1,7 |
| Bagerste kamera synsfelt (FOV) vinkel | 82° |
| Sekundær bagkamera apertur nummer | 2,2 |
| Andet bagkamera synsvinkel (FOV) | 120° |
| Front kamera blænde nummer | 2,2 |
| Front kamera synsfelt (FOV) vinkel | 96,1° |
| Operativsystem installeret | Android 16 |
Multimedie
| Opløsning på andet kamera | 13 MP |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 5100 mAh |
| Hurtig opladning | Ja |
Telefonfunktioner
| Formfaktor | Bar |
Design
| Produktfarve | Obsidian |
Styrke
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
Vægt & størrelser
| Vægt | 183 g |
| Højde | 153,9 mm |
| Bredde | 73 mm |
| Dybde | 9 mm |
Dataoverførsel
| Bluetooth-version | 6.0 |
Mobilt netværk
| Understøttelse af 5G-bånd | n1,n2,n3,n5,n7,n8,n12,n20,n26,n28,n38,n40,n41,n66,n75,n77,n78,n79 |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C 3.2 |
Netværk
| SIM-korts kapacitet | Dual SIM |
| SIM-korttype | Nano-SIM, eSIM |
Display
| Skærm diagonal | 16,00 cm (6,3 in) |
| Skærmopløsning | 1080 x 2424 pixel |
| Paneltype | pOLED |
| Vis opdaterinshastighed | 120 Hz |
| Pixeltæthed | 422,2 ppi |
| Kontrastforhold (typisk) | 2000000:1 |
| Skærmtype | Corning Gorilla Glass 7i |
