DIGITUS Video kabel, USB-C:
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Stik 1 | USB Type-C |
| Stik 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| HDMI-version | 1.4b |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.0 |
| Understøttede grafikopløsninger | 3840 x 2160 |
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| Maksimal opdateringshastighed | 30 Hz |
| 3D | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| Materiale for kapper | Polyvinylchlorid (PVC) |
| Farvedybde | 12 Bit |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Andre understøttede operativsystemer | Android |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Godkendelser
| Certificering | CE |
Vægt & størrelser
| Vægt | 62 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 150 mm |
| Pakkedybde | 225 mm |
| Pakkehøjde | 150 mm |
| Pakkevægt | 93,75 g |
| Pakkevolumen | 506,25 cm³ |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 84718000 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 381 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 302 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 311 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 7,5 kg |
| Ydre emballage volumen | 35784,3 cm³ |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 80 stk |
Andre funktioner
| Materiale | Aluminium |