DIGITUS 4K DisplayPort
Funktioner
| Stik 1 formfaktor | Lige |
| Stik 2 formfaktor | Lige |
| Stikforbindelse kontakter plettering | Guld |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Stik 1 | DisplayPort |
| Stik 1 køn | Hanstik |
| Stik 2 køn | Hanstik |
| HDMI-version | 2.0 |
| HDCP | Ja |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | Ja |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Maksimal opdateringshastighed | 30 Hz |
| 3D | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Antal afskærmningslag | 2 |
| Kabelmateriale | Kobber |
| Magnetisk afskærmet | Ja |
| Ferritperle | Ingen |
| Kabeltype | Rundt kabel |
| Plug and play | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Dolby-teknologier | DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Kabeldiameter | 6,3 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 160 mm |
| Pakkedybde | 160 mm |
| Pakkehøjde | 20 mm |
| Pakkevægt | 95 g |
| Pakkevolumen | 512 cm³ |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |