Western Digital Internt SSD - 1000 GB - M.2 2280 - PCIe Gen 4.0 x4, NVMe - 7100 MB/s
6700 MB/s - QLC
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 101,6 mm |
| Pakkedybde | 21 mm |
| Pakkehøjde | 126 mm |
| Pakkevægt | 49 g |
| Pakketype | Kasse |
Funktioner
| Sikkerhedsalgoritmer | TCG Pyrite; TCG Pyrite 2.01, ATA Security passthrough over NVMe |
| Strømforbrug (inaktiv) | 4,5 mW |
| Overholdelse | Ja |
| SDD-kapacitet | 1 TB; 1000 GB |
| SSD-formfaktor | M.2; M.2 2280 |
| Grænseflade | PCI Express 4.0; PCIe Gen 4.0 x4, NVMe |
| NVMe | Ja |
| Hukommelsestype | QLC 3D NAND; QLC |
| Komponent til | PC/Laptop |
| Hardware kryptering | Ja |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Læsehastighed | 7100 MB/s; 7100 MB/s |
| Skrivehastighed | 6700 MB/s; 6700 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 1000000 IOPS; 1M IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 1300000 IOPS; 1,3M IOPS |
| PCI Express-grænseflade data baner | x4 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1750000 t |
| TBW bedømmelse | 600; 600 |
Strømstyring
| Gennemsnitlig strømforbrug (skrive) | 3,9 W; 3,9 W |
| Gennemsnitligt strømforbrug (læse) | 3,9 W; 3,9 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 0,004 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 22 mm; 22 mm |
| Dybde | 80 mm; 80 mm |
| Højde | 2,38 mm; 2,38 mm |
| Vægt | 5,7 g; 5,7 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 85 °C; 0 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C; -40 - 85 °C |
| Driftsvibrationer | 5 G; 5 G |
| Ikke-drift vibration | 4,9 G; 4,9 G |
| Stød under drift | 1500 G; 1500 G/0,5 ms |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 år |
| Compliance-certifikater | BSMI, CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), ICES, KCC, RCM, RoHS, UKCA, UL, VCCI; BSMI, CB-Scheme, CE, FCC, ICES, KCC, Morocco, RCM, TÜV, UL, VCCI, UKCA |