Verbatim Store 'n' Go Portable
1 TB - Ekstern HDD - 5400 rpm - USB 3.0
Diskdrev
| HDD kapacitet | 1000 GB |
| HDD hastighed | 5400 rpm |
| HDD-størrelse | 2.5" |
| Grænseflade | SATA |
| Type | HDD |
| Lagringsdrev buffer størrelse | 8 MB |
Porte & Grænseflader
| USB-dataoverførselshastigheder | 5000 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5000 Mbit/s |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Plug and play | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Certificering | CE, FCC |
Strømstyring
| Bus poweret | USB |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80 mm |
| Dybde | 121 mm |
| Højde | 15 mm |
| Vægt | 184 g |
Emballeringsdata
| Kabler inkluderet | USB |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717050 |
Andre funktioner
| USB påkrævet | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) -porte | Ja |
| Kompatible operativsystemer | Linux kernal 2.6 |
| Dimensioner (BxDxH) | 80 x 121 x 15 mm |