Samsung 9100 PRO Heatsink - 1TB SSD NVMe
PCIe 5.0
Funktioner
| NVMe version | 2.0 |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Grænseflade | PCI Express 5.0 |
| NVMe | Ja |
| Hukommelsestype | V-NAND TLC |
| Komponent til | PC/spilkonsol |
| Hardware kryptering | Ja |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Læsehastighed | 14700 MB/s |
| Skrivehastighed | 13300 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 1850000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 2600000 IOPS |
| PCI Express-grænseflade data baner | x4 |
| DevSlp (device sleep) support | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1500000 t |
Strømstyring
| Driftsspænding | 3,3 V |
| Strømforbrug (læse) | 7,6 W |
| Strømforbrug (skrive) | 7,2 W |
| Gennemsnitligt strømforbrug (læse) | 7,6 W |
| Gennemsnitlig strømforbrug (skrive) | 7,2 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 0,004 W |
| Strømforbrug DevSlp (enhedsdvale) | 3,3 mW |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80,2 mm |
| Dybde | 8,88 mm |
| Højde | 80,2 mm |
| Vægt | 30 g |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 År |