Intenso
1 TB - Solid state drive - ekstern (bærbar)
SSD-drev
| SSD-formfaktor | 1.8" |
| Grænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| Læsehastighed | 500 MB/s |
Porte & Grænseflader
| Thunderbolt-teknologi | Nej |
| USB-stik | USB Type-A |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Wi-Fi | Nej |
Funktioner
| Husmateriale | Aluminium |
| Produktfarve | Anthracit |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødresistent |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Compliance-certifikater | CE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 54 mm |
| Dybde | 8 mm |
| Højde | 89 mm |
| Vægt | 49 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 119 mm |
| Pakkedybde | 178 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 140 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |