Huawei WATCH GT6 3,35 cm (1.32") AMOLED 41 mm Digital 466 x 466 pixel Berøringsskærm Rustfrit stål
Display
| Skærm diagonal | 1.3" |
| Skærmteknologi | AMOLED |
| Skærmens lysstyrke | 3000 cd/m² |
| Pixeltæthed | 352 ppi |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 466 x 466 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
Præstation
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 10, Android 8.0, Android 10.0, Android 8.1, Android 11.0, Android 9.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 14.0, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16, iOS 17, iOS 18 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Håndled størrelsesområde | 120 - 190 mm |
| Form | Rund |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 41 mm |
| Urkassens farve | Rustfrit stål |
| Urkassens materiale | Rustfrit stål |
| Bånd, farve | Lilla |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP69 |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Blodiltsensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Magnetometer | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Vibrerende motor | Ja |
| Nummervisning | Ja |
| SMS meddelelser | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Stressovervågningsfunktion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 540 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 5.6 t |
| Batterilevetid | 14 dage |
| Trådløs opladning | Ja |
| Opladningstid | 1.4 t |
Vægt & størrelser
| Bredde | 41.3 mm |
| Dybde | 41.3 mm |
| Tykkelse | 9.99 mm |
| Vægt | 38 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 120 mm |
| Pakkedybde | 65 mm |
| Pakkehøjde | 120 mm |
| Pakkevægt | 300 g |
Emballage indhold
| Garantibevis | Ja |
| Oplader | Ja |
