Produkt nr: RF-P12SF-B1
EAN: 5060301699933
Varenummer: F22835611
billigst-pricerunner
NZXT F Series F120P
NZXT F Series F120P
Producent: NZXT
Produkt nr: RF-P12SF-B1
EAN: 5060301699933
Varenummer: F22835611
På lager - forsendelse samme hverdag, ved bestilling inden kl. 16.00
(317,60 ekskl. moms)
Producent: NZXT
Produkt nr: RF-P12SF-B1
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
NZXT F Series F120P - Kraftfuld indsats med blæser
Køb din NZXT F Series F120P indsats med blæser nu og oplev en mere støjsvag og effektiv computer!
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 12 cm
Omdrejningshastighed (min.) 500 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 1800 rpm
Støjniveau (lav hastighed) 17,9 dB
Støjniveau (høj hastighed) 30,6 dB
Mindste luftmængde 21,67 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 78,02 kubikfod/min.
Minimum lufttryk 0,75 mmH2O
Maksimalt lufttryk 2,7 mmH2O
Lejetype Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Pumpestik 4-polet
Antal pr. pakke 1 stk
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 60000 t
Design
Produktfarve Sort
Materiale Plast, Gummi
Belysning LED Ingen
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Strømforsyning 2,76 W
Nominel spænding 12 V
Nominel strøm 0,23 A
Vægt & størrelser
Ventilator dimensioner (BxDxH) 120 x 120 x 26 mm