Produkt nr: RF-C12SF-W1
EAN: 5056547202976
Varenummer: F23308963
billigst-pricerunner
NZXT F Series F120 RGB Core
NZXT F Series F120 RGB Core
Producent: NZXT
Produkt nr: RF-C12SF-W1
EAN: 5056547202976
Varenummer: F23308963
På lager hos leverandør - leveringstid: 3-4 hverdage
(307,20 ekskl. moms)
Producent: NZXT
Produkt nr: RF-C12SF-W1
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Nyeste tilføjelse til køleløsningen - White Case Acc NXZT F120 CORE RGB Series Ventilator
Endelig er installationen af denne ventilator utrolig nem takket være dens universelle design. Den passer nemt i 120mm ventilatorhuller på de fleste kabinetter og kan tilsluttes et 3-pin eller 4-pin strømstik, så det får strøm fra din PSU. Dette betyder, at du nemt og uden besvær kan bygge din drømmecomputer på ingen tid!
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 120 mm
Omdrejningshastighed (min.) 500 rpm
Omdrejningshastighed (maks.) 1800 rpm
Støjniveau (høj hastighed) 33.88 dB
Maksimalt lufttryk 2.57 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Lejetype Hydro Dynamic Bearing (HDB)
Antal pr. pakke 1 stk
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 1000 t
Design
Produktfarve Hvid
Materiale Plast
Antal blæsere 1 blæser(e)
Belysning LED Ja
Antal lysdioder 8
Belysningsfarve Flere
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Spænding 12 V
Ventilator strømforbrug 2.4 W
Nominel strøm 0.2 A
Vægt & størrelser
Ventilator dimensioner (BxDxH) 120 x 26 x 120 mm